BİZ KİMİZ ?
FİRST HAİRS, saç ekimi cerrahi alanında kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. 2008 yılından itibaren sizlere en iyi, en kapsamlı ve en doğru bilgiyi paylaşabilmek adına yapılan geliştirme çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir.
BİZ KİMİZ
  • ANA SAYFA:
  • ONLİNE BAŞVURU:
  • Sizi bilgilendirmemiz için resim ve bilgilerinizi online başvuru ile bize gönderin.:info@firsthairs.com
img
 

Yaş, yer çekimi, hamilelik ve emzirme süreci meme de şekil bozukluğunu tetikleyen faktörlerdir. Zaman içinde derinin elastikiyeti azalmaya başlar, meme şeklini ve kıvrımını da kaybetmeye başlar. Yani sarkar.


Meme dikleştirme de fazla meme dokusu çıkartılır ve sarkmış olan meme kaldırılarak sert ve şekilli yeni meme oluşturulur.
 

Meme Dikleştirme İçin En Uygun Adaylar

Doku sertliğini kaybetmiş, meme başları aşağıya doğru bakan ve sarkmış memeleri olan bayan hastalardır. Meme dikleştirmedeki en önemli nokta, hastanın beklentisini bilmek ve bu ameliyat ile ilgili nasıl sonuç alacağının bilgisini anlatmak ve göstermektir. Ameliyat sonrası gerçekçi olamayacak beklentiler içine girmek yanlış olacaktır.
 

Konsültasyon

Doktorumuz, memenin şeklini, boyutunu, cilt kalitenizi ve sarkma derecenizi muayene ile tespit edecektir. Size ameliyat ile ilgili detaylı bilgi verecektir. Bu operasyon sonrasında memeniz yeniden şekillendirilecek, sarkması yok edilecek ve meme başlarınız sarkmadan önceki yere getirilmiş olacaktır. Eğer meme hacminde ciddi bir kayıp söz konusu ise protez ile meme hacmi yeniden kazandırılabilmektedir.
 

AMELİYAT

Genel anestezi altında hastanede doktorumuz tarafından yapılmaktadır. Günlük aktiviteye dönüş süresi 5-7 gündür. Ancak ağır fiziksel karakterlerden 4-6 hafta kaçınmak gerekir.
Ameliyat sonrasında meme başını çevreleyen ve düz aşağıya inen lolipop şekeri şeklinde bir iz olacaktır. Fakat bu iz 3-6 ay içince iyice silikleşerek ve belirginliğini kaybedecektir. Meme başında hissizlik olabilmektedir., genelde 3-6 ay içinde yok olmaktadır.