BİZ KİMİZ ?
FİRST HAİRS, saç ekimi cerrahi alanında kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. 2008 yılından itibaren sizlere en iyi, en kapsamlı ve en doğru bilgiyi paylaşabilmek adına yapılan geliştirme çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir.
BİZ KİMİZ
 • ANA SAYFA:
 • ONLİNE BAŞVURU:
 • Sizi bilgilendirmemiz için resim ve bilgilerinizi online başvuru ile bize gönderin.:info@firsthairs.com
img
 

Bu ameliyat ile büyük, öne doğru angule olmuş kulaklar daha orantılı olarak düzeltilir. Ameliyatın 4-5 yşslarında yapılması önerilir. Böylece kıkırdakların yeni formlarıyla büyümesi ameliyatın başarısını arttıracaktır. İzler kulak arkasında olur ve kıkırdaklar forme edildikten sonra daha doğal bir görünüm kazanılır. Sonuçlar kalıcıdır ve izler tamamen kaybolur.

Kepçe kulak genellikle “olması gerekenden daha büyük kulak” olarak algılanır. Hâlbuki çok doğru değil. Kepçe kulakları olan bir insan ile normal kulakları olan bir insanın aslında kulak büyüklüğü olarak bir fark yoktur. Sorun sadece kulak kıkırdaklarının şekli ile ilgilidir.

Kepçe Kulaklarda Sorun Nerede?

 • Kulağın kafa ile yaptığı açı olması gerekenden daha geniş olabilir. Bu kulağı dışarıya doğru açık gösterir. Özellikle arkadan bakılınca bu çok bariz belli olur.
 • Kulağın üst yarısında olması gereken kıvrımlar oluşmamıştır ve kulak sanki ütülenmiş gibi dümdüz gözükür.
   

  Kepçe Kulak Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  1. Adım
  Yetişkin bireylerde lokal anestezi, çocuk ve lokal anestezinin yapılamayacağı hastalarda genel anestezi ile operasyon gerçekleştirilir.

  2. Adım
  Ameliyat sonrasında kişisel duruma göre kulakta yara enfeksiyonu, doku içine kan birikimi ve pıhtılaşma görülebilir; fakat ameliyat sonrasında ciddi sorunlar teşkil eden bir risk bulunmamaktadır. Çoğunlukla benzer kulak tipi görülür.

  3. Adım
  Kepçe kulak estetiği esnasında kulağın arkasından bir kesik atılır.

  4. Adım
  Kıkırdak törpüsü ile inceltilir ve daha sonra kesilen yer dikilir.

  5. Adım
  Kulakta bulunan dikişarka kısımda kalacağı için karşı taraftan görülme olasılığı yoktur. Hastaya estetik açıdan bir görüntü bozukluğu da yaratmaz. Daha önce kulak estetik operasyonu geçirdiğinizi sadece siz bilebilirsiniz.