BİZ KİMİZ ?
FİRST HAİRS, saç ekimi cerrahi alanında kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. 2008 yılından itibaren sizlere en iyi, en kapsamlı ve en doğru bilgiyi paylaşabilmek adına yapılan geliştirme çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir.
BİZ KİMİZ
  • ANA SAYFA:
  • ONLİNE BAŞVURU:
  • Sizi bilgilendirmemiz için resim ve bilgilerinizi online başvuru ile bize gönderin.:info@firsthairs.com
img

Jinekomasti erkekler de meme büyümesi sorunudur. Plastik cerrahi de sık görülen bir durum. Ergenlikte başlar ve yetişkin dönem de devam eder. Bazen rahatsız edici olarak meme de hassas olabilir. Genelde bu kişiler memenin büyüklüğünden toplum da rahatsızlık duyar.


2 tür jinekomasti vardır.

Primer jinekomasti – Sekonder jinekomasti

  • Primer en sık görülen türdür. Ergenlik ile beraber meme dokusun da artış vardır. Altta yatan bir sebep yoktur. Diğer sekonder jinekomasti de altta yatan bir sebep vardır. Obezite, hormonal bozukluk, steroid kullanımı gibi. Eğer altta yatan sebep tedavi edilirse cerrahi işlem gerekmez.
  • Ameliyatta genellikle meme başına yakın küçük bir kesi yapılır, fazla doku çıkarılır ve diğer bölgelere lipasuction yapılır. Son yıllarda kesi yapılmadan sadece lazer liposuction ile çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Hastalar 5-7 günde aktivitelerine dönerler.