BİZ KİMİZ ?
FİRST HAİRS, saç ekimi cerrahi alanında kaliteli ve güvenilir hizmet vermektedir. 2008 yılından itibaren sizlere en iyi, en kapsamlı ve en doğru bilgiyi paylaşabilmek adına yapılan geliştirme çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir.
BİZ KİMİZ
  • ANA SAYFA:
  • ONLİNE BAŞVURU:
  • Sizi bilgilendirmemiz için resim ve bilgilerinizi online başvuru ile bize gönderin.:info@firsthairs.com
img

Alın germe estetiği bu konuda gerçekçi beklentileri sahip olan ve genel sağlık durumu iyi olan herkese uygulanabilir. Bu estetik operasyonda alında fazlalık cilt uzaklaştırılmakta, alın bölgesindeki kırışıklar ile kaşların duruşu değişmektedir. Gerekiyorsa kişide çatık kaşlara yol açan görünümde düzeltilebilir.

Alın germe estetiği sonucunda kişi daha genç bir görünüme sahip olur, kaslar yumuşar. Bu estetik uygulama kaş düşüklüğü ve göz kenarlarında yığılma gibi sorunlar içinde faydalı olur. Sadece ileri yaşlardaki kişiler için değil, genç yaşlardaki kişiler içinde gerekli olduğunda alın germe estetiği uygulanabilir. Bu operasyon sırasında kesi yerleri saçlı deriye, bazı hallerde saçlı deri çizgisine yerleştirilerek gizlenir. Bu yüzden görünürde izler belli olmaz.

Alın Germe Estetiği Öncesi

Operasyon öncesinde hastanın detaylı incelemesi plastik cerrah tarafından yapılır. Kişinin yüzü, cilt yapısı ve saçlı deri çizgisi değerlendirilir. Ayrıca kişinin tıbbi özgeçmişi sorgulanarak, bu operasyonun risklerinin arttıracak sağlık sorunları değerlendirilir. Alın germe sonucunda yaşanabilecek sorunlar görüşülür. Bunların ardından alın germe ameliyatı kararı alındığında, operasyonda kullanılacak teknik, anestezi türü, hangi sağlık kurumunda operasyonun yapılacağı, komplikasyonları ve alın germe fiyatları konusunda açıklamalarda plastik cerrah tarafından yapılır.
 

Alın Germe Ameliyatı Sonrası

Operasyondan sonra alın bölgesinde şişlik ve morluklar ortaya çıkabilir. Bu etkilerin yanaklara ve göz çevresine kadar yayılması da normal karşılanmalıdır. Bu süreçte başın yüksekte tutulması, bölgeye soğuk uygulama yapılması etkileri azaltacak, iyileşmeyi kısaltacaktır. İlk zamanlarda etkili olan alında keçelenme, batma gibi hislerde kısa sürede etkisini yitirecektir. Kesi yerlerine yapılan dikişlerin alınması 7-8 günü bulur. Baş çevresine yapılan pansuman ise operasyonun ertesi günü çıkarılır. Hastalar iyileşme sürecinde doktorunun önerilerine uymalıdır. Bu süreç en fazla on gün kadar devam eder. Bundan sonra ağır aktiviteler dışında, kişi normal yaşamına geri dönebilir.
 

Alın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Alın germe için farklı tekniklerle ameliyat yapılabilir. Bu operasyonlarda kesi yapılacak yer ve kesi yerinin uzunluğu farklı olabilir. En fazla kullanılan teknikte operasyonda koronal kesi yeri açılır. Bu kesi yeri saç ve derinin arasında bulunan doğal çizgiyle 5 cm mesafelidir. Bunun dışında tam saçlı deri çizgisinin üzerinden kesi yapılabilir. Alın germe sırasında bu kesi yerleri kullanılırsa, operasyon sonraki iyileşme daha kolay olur. Aynı zamanda gerekirse saçlı deri çizgisi yukarıya ya da aşağıya doğru kaydırılabilir.

Alın germe estetiği sırasında kullanılan yeni teknikler arasında endoskopik alın germe operasyonu da vardır. Saçlı deri içine açılan birkaç tane 1-2 cm lik kesi yerlerine yerleştirilen kamera ve monitör ile işlemler gerçekleştirilir. Bu yöntem his kaybını da oldukça azaltmaktadır.

Alın germe operasyonu genellikle 1,5-2 saat arasında sürer. Hastalar ameliyatın ardından sorun yaşanmadığı takdirde eve dönebilirler. Kesi yerlerine yapılan dikişler saçların içinde kaldığı için, hastalarda görünür izlerde kalmaz.